Реклама
Реклама
Реклама

ГАРАНТІЯ НА ВЗУТТЯ ЗА ЗАКОНОМ. Надійний спосіб повернути взуття продавцеві!

  1. ○ Терміни гарантії на взуття: за законом і в магазинах.
  2. ✔ Різні види взуття - різна гарантія
  3. Як повернути взуття продавцеві?
  4. ○ Гарантія на ремонт взуття
  5. Чи необхідний паспорт при поверненні взуття?


○ Терміни гарантії на взуття: за законом і в магазинах.

Споживачі, зіткнувшись з проблемою неякісного взуття, часто не знають, як і в які терміни слід повертати товар в магазин. У Законі РФ "Про захист прав споживачів" чіткий термін гарантії на взуття не встановлено. Однак п. 1 ст. 19 Закону говорить про два роки з дня продажу, протягом яких покупець може висловлювати претензії щодо якості взуття продавцю.

Слід знати, що продавець не може знизити гарантійний термін, визначений виробником. Часто магазин встановлює його рівним місяцю або навіть менше. Тому, щоб дізнатися істинний гарантійний термін, слід зв'язатися з фірмою-виробником по телефону або на сайті.


✔ Різні види взуття - різна гарантія

Існує позасезонним взуття, до якої відноситься домашня, спортивна офісна. Термін гарантії на таке взуття починає текти за загальним правилом: з моменту покупки. Ст. 19 Закону встановлює, що термін гарантії сезонного товару, до якого відносяться деякі види взуття, обчислюється моментом настання конкретного сезону, термін якого визначається відповідним суб'єктом РФ з урахуванням кліматичних умов того місця, де знаходиться споживач. Це стосується річної, зимової та демісезонного взуття. Тобто гарантія на зимове взуття буде різною в Москві або Тюмені, це необхідно дізнаватися в місцевій адміністрації.

Рекомендовані посилання:

○ Зверніться за безкоштовною консультацією юриста.

○ Статті розділу захисту прав споживачів .

○ Дізнайтеся Як легально повернути косметику в магазин?

Крім того, державні стандарти встановлюють різний гарантійний термін в залежності від матеріалу взуття. Так, термін гарантії для взуття, що має шкіряну підошву, повинен бути не менше 50 днів, для взуття на пористої гумі і поліуретанової підошві - не менше 80 днів, на кожеподобной гумі - не менше 70 днів.

Як повернути взуття продавцеві?

Придбану, але не ношений взуття, яка не підійшла за кольором, фасоном, розміром, комплектації або формі, можна повернути продавцеві, якщо не пройшло всього два тижні від дня купівлі-продажу. При цьому необхідно зберегти упаковку, ярлики виробника і касовий чек.

Якщо ж взуття має недоліки, слід повернути її в магазин, заявляючи такі вимоги:

  • Заміну на взуття цієї ж фірми і моделі;
  • Заміну на взуття іншої моделі, при цьому необхідно провести перерахунок вартості;
  • Відповідне зменшення купівельної вартості;
  • Негайне безоплатне усунення недоліків взуття;
  • Відшкодування витрат на усунення недоліків товару;
  • Повернення грошових коштів, сплачених за взуття.

У разі, коли продавець відмовляється виконати одну з вимог, необхідно скласти письмову претензію і вказати, дату покупки, назва моделі взуття, артикул, ціну, описати недолік і заявити необхідна вимога (зразок такої претензії споживача ми виклали тут ). До своєї претензії потрібно додати копію касового чека, однак п. 5 ст. 18 і п. 1 ст 25 Закону передбачають повернення товару і без чека. При цьому дозволено посилатися на показання свідків. Тобто якщо у вас немає чека, то потрібен свідок!

Якщо вжиті заходи не принесли результату, споживач може провести незалежну експертизу. Копію акта експертизи слід направити на адресу магазину з повторною претензією, додавши вимогу компенсувати витрати на експертизу.


○ Гарантія на ремонт взуття

Закон не встановлює конкретний термін гарантії на ремонт взуття, кожна майстерня визначає його самостійно.

Примітка юриста:
Гарантійний термін повинен бути озвучений виконавцем робіт ДО ремонту або перебувати в загальнодоступному для огляду місці: на стенді майстерні.

Споживачеві робіт необхідно цікавитися термінами гарантії заздалегідь. Однак якщо вони не встановлені, це не позбавляє права споживача вимагати безоплатного виправлення недоліків ремонту або повного повернення грошей упродовж розумного строку.


Чи необхідний паспорт при поверненні взуття?

Продавець не відмовляється поміняти браковану пару взуття, однак просить заповнити заяву і пред'явити паспорт. Чи правомочні його вимоги, або покупець не зобов'язаний показувати продавцеві своє посвідчення особи?

Повернення грошей за товар здійснюється за затвердженою податковою службою формою видаткового касового ордера. У ньому передбачено обов'язкове зазначення паспортних даних одержувача грошей. Тому вимога магазину пред'явити такий документ відповідає закону і має виконуватися.

До речі, детальний матеріал про те як повернути гроші за товар ми виклали на сторінці https://topurist.ru/article/53515-zashchita-prav-potrebiteley-vozvrat-tovara-kak-tovar-mozhno-vernut-prodavcu.html .

Сюжет в якому юрист детально розповідає як і коли можна повернути взуття продавцеві, що робити якщо продавець не приймає претензій.

Залишилися питання? Або у вас є історія як в цьому питанні зробили ви? Тоді ласкаво просимо в коментарі!

? Як повернути взуття продавцеві?
? Чи необхідний паспорт при поверненні взуття?
Чи правомочні його вимоги, або покупець не зобов'язаний показувати продавцеві своє посвідчення особи?
Залишилися питання?
Або у вас є історія як в цьому питанні зробили ви?